Wycieczki O FirmieKontaktRegulaminyCzlonkostwoLinkiSposorzyFoto-GaleriaWycieczki Informacje
Wycieczki Planowane

USA
Alaska
Arizona
California-Południe
California-Północ
Colorado
Floryda
Hawaje
Maine (Jesienią)
Nevada
Oregon
Nowy Meksyk-Teksas
Utah
Washington State

Kanada
Gory Skaliste
Wyspa Sw. Edwarda

Meksyk
Jukatan

Ameryka Cent.-Karaiby
Kostaryka
Dominikana

Afryka
Namibia-Botswana

Azja
Chiny
Wietnam-Kambodża
Turcja
Japonia
Tailandia-Burma

Ameryka Poludniowa
Peru
Argentyna
Chile

Europa
Chorwacja
Francja
Islandia
Norwegia
Polska
Włochy

Australia - Oceania
Australia
Nowa Zelandia


Chiny/China
Wycieczka do Chin jest planowana na pazdziernik 2015 roku. Grupa powinna liczyć od 12 do maksymalnie 15 osób. Wycieczka mniejszej grupy jest możliwa, jednak jej cena będzie wyższa.

Dlaczego Chiny?

Nawet przy pobieżnym spojrzeniu, trudno nie zauważyć podobieństwa kształtu Chin i USA na mapie śwata i co jeszcze ciekawsze, Chiny mają powierzchnie bardzo zbliżoną wielkością do powierzchni Stanów. Podobieństw jest więcej, chociażby to, że oba kraje leżą w niemal identycznej strefie kimatycznej. Aby łatwiej móc się zdecydować na odwiedzenie Chin warto zwróciś uwagę na różnice. Na terenie Państwa Srodka jest wiele niezwykłych krajobrazów, wręcz cudów natury, wspaniałych dzieł cywilizacji, zabytków mających kilka tysiący lat historii, których na próżno by szukać w Stanach. Chiny przez długie okresy swojej historii, żyły w izolacji od reszty świata, szczególnie z dala od zachodniej cywilizacji. Wykszałciły więc swoje oryginalne obyczaje, kulturę i sztukę. Tu miały miejsce epokowe wynalazki. Wysokim poziomem szczyciła się zawsze chińska nauka. Zapewniało to, że chiny były i nadal są samowystarczalne. Zyjemy w czasach, kiedy jak nigdy dotychczas doświadczamy niemal pełnego otwacia się Chin dla świata. Czemu więc nie skorzystać z tej szansy?

Najważniejsze miejsca do zwiedzenia to:
Wielki Mur Chiński (Great Wall of China), Beijing, Zakazane Miasto (Forbidden City), Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen Square), Armia Terakotowa (Terracotta Army), Shanghai, Hong Kong, Tybet (Tibet), Pałac Potali (Potala Palace), Ewerest (Mount Everest). W wielu miejscach mozna podziwiać niezwykłe formacje skalne (Guilin, Zhangye itp), oraz często spowite mgłą piękne szczyty górskie. Osobliwym widokiem są tarasowe pola ryżowe, a także antyczne wodne miasta. Można spotkać przedstawicieli ponad 50 grup etnicznych, oglądać najlepsze na świecie widowiska, uczestniczyć w rejsach po najładnieszych odcinkach chińskich rzek, zasmakowć różych dań wspaniałej kuchni chińskiej.

Proponujemy zwiedzać Chiny w trzech 2 tygodniwych wycieczkach tak ustawionych programowo, aby za każdym razem odwiedzać inne miejsca. W kilku przypadkach, jak np zwiedzanie chińskiego muru, znajdziemy się w zupełnie innym jego miejscu i o innej porze roku, a być może podczas całkiem różnej pogody, co w przypadku Chin ma duże znaczenie. Jesli ktoś zamierza wziąć udział we wszystkich wyprawach nie ma znaczenia kolejność zwiedzania. Jeżeli natomiast planuje się być tam tylko raz, to najlepiej wybrać opcje 1 (Best of China), lub eventualnie opcje 2 (China and Tibet)
1. Best of China + Beijing, Xian, Guilin Shanghai.
2. China and Tibet (Beijing, Tybet, Lhasa, Hong Kong)
3. The Best of the Rest" Beijing...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To trzeba zobaczyć
Must see places
Must See
 
Dziki Zachod
Wild West
Wild West
 
Jak fotografowac
How to photograph
SunsetHDR
 
Wycieczki odbyte
Crater Lake